Logo

Trawnik z rolki

Trawnik z rolki
Trawnik z rolki wymaga przygotowania podłoża w podobny sposób jak trawnik z siewu. Nie jest prawd± że będzie rósł na każdej glebie. Najczęstszym błędem jest pozostawienie trawnika z rolki bez nawodnieia- bardzo szybko wysycha i żółknie.
Zwykle stosujemy go gdy trzeba szybko uzyskać zielon± darń: na wystawach, przy otwarciu obiektów itp.
Je¶li ma nam służyć równie długo co trawnik z siewu należ± pio¶wiećić mu uage juz od pierwszego dnia po posadzeniu. Trawnika z rolki nie możemy zakładać zbyt póĽno, na końcu jesieni, gdyż nie ukorzeni się. Wymaga też regularnego podlewania.
 


Trawnik z rolki
Dostępny na rynku trawnik z rolki pochodz± b±dĽ z produkcji gruntowej (40 x 200 cm lub 45,5 x 220 cm i grubo¶ci 2 cm, tańsza) b±dĽ z wysiewu na tkaninie lub folii (50 x 200 cm i grubo¶ci około 3cm, droższa). Trawa z produkcji gruntowej ma znacznie skrócone korzenie w czasie jej pozyskiwania i przez to dłużej i trudniej ukorzenia się na miejscu docelowym. W okresie jesienno zimowym można spotkać oferty na trawnik z tuneli foliowych- jest on bardzo drogi i przeznaczony przede wszystkim na cele wystawiennicze.

Podłoże pod trawę z rolki powinno być przepuszczalne, z udziałem próchnicy, o odczynie lekko kwa¶nym - pH 5,5-6,5. Przed układaniem trawy należy je podlać i wzruszyć jego powierzchnię grabiami.

Układamy trawę pasami, podobnie jak panele podłogowe- z przesunięciem fazowym.

Po ułożeniu trawę należy docisn±ć walcem, aby korzenie miały jak najlepszy styk z podłożem. szczególnej uwagi wymagaj± brzegi trawnika- nie mog± być uniesione aby zapobiegać wysuszeniu murawy.
W pierwszym okresie 2 tygodni trawa z roki nie może być użytkowana je¶li chcemy aby przyjęła się na stałe.